Virüs

Kaspersky: En iyi sezgisel virus tarayıcı

Kaspersky, AV-Comparatives’in testinde çok büyük bir başarıya imzasını attı…

Moskova merkezli yazılım şirketi Kaspersky Lab, Avusturyalı denetim laboratuvarı AV-Comparatives‘in retrospective/proactive olarak yaptığı testlerin en son sonuçlarını duyurdu. Kaspersky Lab pro aktif teknolojisiyle, AV-Comparative’in retrospective/proactive testlerinde kötü amaçlı programların tespitinde en iyi sonuçlarını elde ederek 14 rakip ürün arasında birinci oldu.

Ağustos 2008‘de Türkiye’de lanse edilen Kaspersky Anti-Virüs 2009 yazılımı, Kasım test sonuçlarında diğer çözümlerden üstün kötü amaçlı program tespit etme seviyeleri gösterdi. Kaspersky Anti-Virus 2009 %71 koruma sağlarak, diğer çözümleri geçti. (Symantec (44%), McAfee (29%), ESET (51%), F-Secure (9%), Sophos (26%) ve BitDefender (46%).)

Kaspersky Lab’in Araştırma ve Geliştirme Başkan Yardımcısı Nikolay Grebennikov, “Test sonuçları gösteriyor ki, ürünümüzün anti-virüs veritabanı kullanıcı tarafından bir ay boyunca güncellenmese de, hatta nerdeyse tüm koruma fonksiyonları kapatılsa bile, Kaspersky Anti-Virus 2009 yazılımı hala kötü amaçlı programların %60’ını tespit edip, onları blok etme kabiliyetine sahiptir. Üstelik, AV-Comparatives testinde en yeni fonksiyonumuzu – bilinmeyen kötü amaçlı programların tespit edilmesi seviyesini katlarca yükselten özel kontrol modülümüz –test edilmemesine rağmen bu sonuçları elde edebildik. Önemli bir not olarak, Kaspersky Lab ürünlerinin gerçek yaşamda tüm entegre katmanlı koruma fonksiyonları bir arada çalıştığında bilgisayarın korunma seviyesini çok daha yükseltiyor. Bu da güncel BT tehditlerine karşı nerdeyse yüzde yüz koruma sağlayabileceğimizi garanti ediyor.” dedi.

kaynak:chip online

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı