Teknoloji

Xiaomi Redmi Note 8 Pro’ya Gcam (google camera) yüklemek

Xiaomi telefonlarını kullanan hemen hemen herkesin bildiği bilmeyenlerin ise ilk etapta öğrendiklerinden biri olan gcam yükleme işleminden bahsedeceğim. Kimi modellerde bu programı yüklemek için root gerekirken kimi modellerde basip bir apk kurulumu gibi gerçekleşen bu işlem redmi note 8 pro’da bir apk yüklemekten biraz daha farklı bir şekilde gerçekleşiyor.

Bu işlemler miui 10 sürümü için geçerlidir. Miui 11 sürümü için yazı sonunda verdiğim apk linkini kullanabilirsiniz.

  1. Öncelikle MGC_6.1.021_Rn8ProEdition_1.0_Wyroczen_STABLE.apk bu dosyayı telefonumuza indiriyoruz.
  2. Ardından gcam (google camera)’ın düzgün bir şekilde çalışması için gereken ayarların yer aldığı wyroczen_rn8pro_3.xml adlı dosyayı indiriyoruz.

İndirmiş olduğumuz apk dosyası ile herhangi bir programı kurar gibi gcam’ı yüklüyoruz. Gcamı yükledikten sonra çalıştırıyoruz. Gcam’ı açınca aşağıdaki gibi düzgün çalışmadığını göreceksiniz.

Diğer > Ayarlar > Genel başlığı altındaki Save Settings kısmına tıklıyoruz. Açılan küçük penceredeki Enter configs name kısmının altındaki alana herhangi bir şey yazıp kaydetmeniz gerekiyor. Ben dene yazarak kaydete tıkladım.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yapmış olduğumuz işlem sonucunda dosya yöneticisi içerisinde GCam / Configs / dene.xml oluştu. Şimdi indirmiş olduğumuz wyroczen_rn8pro_3.xml adlı xml dosyasını Gcam / Configs içerisine kopyalayacağız ve dene.xml dosyasını sileceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimdi gcam uygulamasını çalıştırıyoruz. Aşağıdaki gibi kırmızı ile işaretlediğim yerdeki siyah alanlardan dilediğiniz yere iki kez dokunmanız gerekiyor. Sonra çıkan ekranda wyroczen_rn8pro_3.xml adlı dosyanın geldiğini göreceksiniz. Restore tuşuna basıp gcam’ın düzgün çalışması için gereken ayarları yapmış olacağız. Artık gcamı video özelliği dışında kullanabileceksiniz. Maalesef video menüsüne girince program kendisini kapatıyor. Zamanla bu problem de düzelecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miui 11 için gcam apk indirmek için burayı tıklayınız.

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. merhaba benim redmi note 8 pro da apk hiç açılmıyor. sürekli durduruldu diyor. yardımcı olursanız sevinirim

  2. Muhtemelen miui 11 sürümünü kullanıyorsunuz. Yazıdaki anlatım miui 10 içindir. Miui 11 için yazı sonunda vermiş olduğum apk indirme linkine tıklayınız.

  3. MIUI 11 için xml dosyası yok APK kurulumdan sonra açılıyor lakin video sekmesini girince kapanıyor. Xml dosyası olarak yukarıda paylaşılan kullanılabilir mi?

  4. Miui 11 için xml kullanmaya gerek yok. Telefonun işlemcisi nedeniyle gcam tam manasıyla uyumlu olmuyor. Bu nedenle video menüsü çalışmıyor.

  5. Miui için xml olmadan gece modu çalışmadı. Xml den sonra gayet düzgün çalışıyor.

  6. Hocam portre ve gece modu çalışmıyor.miui 11 linkinden indirdim telefonda MIUI 11 video zaten çalışmıyormuş ona bişey demedim.

  7. Selamünaleyküm. Adımları uyguladım ama fotoğraf çekiyor program. Basıyorum çekecek gibi bir Flash yanıp sönüyor ama çekim yapmıyor ne yapmam gerekiyor acaba???

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı