Boot Seçeneklerini Değiştirmek

Ana Sayfa » Teknoloji » Boot Seçeneklerini Değiştirmek

Bir bilgisayarımızın olduğunu ve harddiskimizin iki ayrı kısıma ayrıldığını düşünelim.Bunlar örneğin c ve d adında olsun.C kısmına vista kurmuş olalım d’ye ise windows 7.Bilgisayarımız açılırken karşımıza iki seçenek gelecek vistadan mı başlatmak istiyorsunuz ya da windows 7’den mi.Burda kendimiz bir seçim yapmazsak birincil olan işletim sisteminden başlayacak.Birincil olarak açılan işletim sistemimiz windows 7 olsun.Fakat biz windows 7’den başlamasını istemiyorsak birincil olarak vista işletim sistemimizi ayarlamak gerekecek.Bunu yapmak için küçük bir yazılım var.Küçük ama marifeti büyük olan bu yazılımla bu seçeneği düzenlemek çok rahat.

EasyBCD adlı program sadece 744 Kb boyutunda.Programı bu adresten indirip kurduktan sonra çalıştırıyoruz.Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor.

Burada gözüken widows7 olarak gözüken Global Settings’de bulunan Default Os ayarını vista olarak seçip hemen altındaki save settings butonuna basacağız ve bilgisayarımızı tekrar başlattığımızda birincil işletim sistemi olarak vista açılacak.D kısmında bulunan windows 7 işletim sistemimizi kullanmak istemiyorsak bilgisayarıma girdikten sonra d kısmına sağ tıklayıp biçimlendir diyerek windows 7’yi silebiliriz.

Boot Seçeneklerini Değiştirmek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Amazon Türkiye açıldı

Amazon Türkiye açıldı 21 Eylül 2018

 • Son Yorumlar

 • ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  1. Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri Casper Windows 7 Yükseltme Seçeneği Windows 10 Active Directory Users and Computers Tab Sorunu Kurban Bayramı MEB 9 bin 599 öğretmen atadı Photoshop’ta İlk Deneyim

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Muharrem ATA - Tüm Hakları Saklıdır