Ben

PDOXUSRS.NET

Bugünlerde delphiden aldığım proje ile uğraşmaktayım.Takıldığım noktalarda yardımlarını esirgemeyen canım arkadaşım D.d‘ye teşekkür ederim 🙂

Gelelim konu başlığımız olan PDOXUSRS.NET mevzusuna.Projemin veri tabanını oluşturduktan sonra form üzerinde table’ların active özelliklerini true yapmak istediğimde “PDOXUSRS.NET ” bu hata ile karşılaştım.Sonrasında tabiki kendimi yüce google’da buldum :)Biraz araştırdıktan sonra aşağıdaki gibi bir çözüm buldum.

Öncelikle denetim masamızdan BDE Administrator’u açıyoruz.

Daha sonra configuration sekmesine tıklıyoruz.Oradan Configuration>Drivers>Native>Paradox’u tıkladıktan sonra karşımızda Paradox tanımlamalarını göreceğiz.İlk tanımlama olan “Net Dır” ayarını veritabanımızın bulunduğu konumu göstererek değiştirdikten sonra bu sorun ortadan kalkmış olacak.

*Başıma gelen bu hata vista işletim sistemi sırasında gerçekleşmiştir.Xp de bu şekilde hata  verir mi bilemiyorum 🙂

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. kardeşim allah razı olsun.eşşek kadar program yaptım tonla para aldım. adamın bilgisayarında bir türlü çalıştıramadım.allah senden razı olsun.kardeşim.bir nevi kurtardın beni

  2. amin cümlemizden.artık benim payıma düşeni de yollarsın değil mi 🙂

    şaka bi yana konunun yararlı olmasına sevindim:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı