Teknoloji

Gıbır Net Memnuniyetim ve Abonelik Süreci

Merhaba,

2018 yılından beri Türknet kullanıyordum. Ve de memnundum. Bununla ilgili bir yazı da yazmıştım. Kasım 2023 yılı sonunda Türknet için nakit ödeme yaptığım 10 aylık sürecin sonuna gelmiştim.Abonelik süresince zamdan etkilenmemek adına Türknet gibi birçok firma bu şekilde peşin ara ödemelerle müşteri için fiyatı sabit tutmuş oluyorlar. Bu arada mahallemizde fiber internet maalesef yok. Sadece VDSL kullanma imkanım var. Altyapım da santrale yakın olduğum için olsa gerek iyi olunca Gıbır Nete geçişim çok problem olmayacaktır diye düşündüm.

9 Kasım günü Gıbır Net’in web sitesinden abone ol butonuna tıklayarak geçiş için gerekli formu doldurup geçiş işlemlerimi başlatmış oldum.

Aşağıdaki formu doldururken kampanya kodu kısmına referans numaramı yazarak abone olursanız hem siz hem de ben 12 ay boyunca fatura tutarımızdan 20 TL daha düşük bir ücret ödeyeceğiz.

GD6GL380BF

Yapmış olduğum başvuruyu edevlet sitesine internet bankacılığı doğrulama yöntemi ile girip “e-Kayıt Başvurusu Onay İşlemleri” sayfasından onay verdim. 10 Kasım günü öğlen saatlerinde Gıbır Netten modeme gireceğim kullanıcı adı ve şifrem Türknet’ten ise aboneliğimin sonlandığına dair sms geldi. Modemdeki kullanıcı ve adı şifreyi yenisi ile değiştirdim fakat dsl bağlantım gelmedi. Gıbır Net müşteri hizmetlerini aradım. Yaptıkları kontrol ve müdahale ile birkaç dakika içerisinde sorunumu gidermiş oldular. 10 Kasım Cuma gününden itibaren 3 günlük kullanımım içerisinde herhangi bir bağlantı kopukluğu, oyun konsolundan online oyun oynayama vs gibi bir durum yaşamadım. İnternet üzerinden lig maçlarını da izlemeyekteyim. Bu anlamda da bir sorun yaşamadım.

Uzun vadede sorun ya da sorunlar yaşar ve düşüncem değişirse yazıyı düzenlerim. Çünkü bu ücretli bir reklam vs değil. Tamamen yaşadığım deneyimdir.

Kablosuz ve kablolu olarak bilgisayardan yapmış olduğum hız testi sonuçlarım:

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı