Teknoloji

Türk Net Memnuniyetim ve Abonelik Süreci

Merhaba arkadaşlar,

Bulunduğum bölgede senelerdir Türk Telekom üzerinden 16 Mbps’lik 100 GB AKN’li paketi üst katımdaki babamın dairesindeki abonelikten kullanmaktayım.16 Mbps’lik hızdan ortalama 10-12 Mbps hız alabilmekteydim. Ve haliyle AKN’yi aşınca hızım düşmekteydi. 01.01.2019 tarihinde taahhütün bitecek olması ve Türk Telekom tarafından açıklanan AKN’siz yüksek meblağlı internet paketleri nedeniyle kendimi bir arayış içerisinde buldum. Kafamda bir takım soru işaretleri olmasına rağmen nasıl olsa taahhüt yok düşüncesiyle Türk Net’e başvurmaya karar verdim.

Türk Net’e başvuru nasıl yapılır?

Buraya tıklayarak Türk Net’in sitesindeki abonelik formunu doldurduktan sonra bilgisayarınıza indireceğiniz kampanya bilgi formu ve sözleşmenin çıktısını alarak sayfada belirtilen yerleri imzaladıktan sonra MNG kargo ile alıcı ödemeli olarak evraklarınızı Türk Net’e göndermeniz gerekmektedir. Evraklarınızı gönderdikten sonra sms ile cep telefonunuza ve mailinize gelen Türk Net online işlemler giriş bilgileriniz ile sisteme erişip kimliğinizin ön ve arka yüzünü yüklemeniz gerekmektedir.

08.11.2018 Perşembe günü evraklarımı postaladım. Cuma günü evraklarımın Türk Net’e ulaştığına ve en kısa sürede inceleneceğine dair bildirim aldım. Cumartesi günü Türk Telekom ekipleri sabit hat için binaya gelen telekom kutusunda işaretleme yaptı. Pazar günü Türk Net tarafından aranıp Pazartesi günü için kurulum randevusu verildi.

12.11.2018 Pazartesi günü gelen Teknofix çalışanı tarafından gerekli ayarlar yapıldıktan sonra internetimi aktif bir şekilde kullanmaktayım.

Türk Net’te hangi internet tarifeleri bulunmaktadır?

  • İnternet sitelerine baktığınızda 100 Mbps’e kadar AKN’siz, taahhütsüz 64.99 TL’lik paket göreceksiniz. Bu paket Türk Net’in YAPA adı verilen kendi aktif altyapıları üzerinden sunulan bir pakettir.
  • Bir diğer paket Türk Telekom altyapısı üzerinden sunulan santrale yakınlık ile değişkenlik gösterebilen 35 Mbps’e kadar AKN’siz, taahhütsüz 64.99 TL’lik pakettir.
  • Son olarak yine Türk Telekom altyapısı üzerinden sunulan santrale yakınlık ile değişkenlik gösterebilen 100 Mbps’e kadar AKN’siz, taahhütsüz 79.99 TL’lik pakettir. Bu pakete geçiş için öncelikle 35 Mbps’lik paket abonesi olmanız ve online işlemler aracılığı ile paketimi yükselt seçeneği ile paketinizi yükseltmeniz gerekmektedir. Paket geçişleri her ayın ilk günü yapılmaktadır.

 

Türk Net arkadaşını getir kampanyasından nasıl yararlanılır?

Buradaki link üzerinden Türk Net’e abone olduktan sonra tarafınıza yansıtılacak ilk kısmi ve tam ay faturalarınızı ödemeniz durumunda hem siz hem de ben bir ay ücretsiz kullanım hakkına sahip olacağız.  Verdiğim link üzerinden kaydolamayıp Türk Net sitesindeki başvuru formunu doldurarak üye olmak durumunda kalırsanız formun 4. aşamasında aşağıdaki davet kodunu eklemeniz gerekmektedir.

Davet Kodu: JRL51TM83XJP

Facebook üzerinden almış olduğum kampanya kodu ile içinde bulunduğumuz Aralık ayı için fatura ödemeyeceğim.

Türk Net kurulum ücreti alıyor mu?

Evinize ilk defa internet bağlatacaksanız Türk Net ilk faturaya yansıtmak üzere 60 lira kurulum ücreti almaktadır. Siteden abone olurken kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı verirseniz 60 liralık ücret faturanıza 30 lira olarak yansıyacaktır.

Türk Net’te yalın internet var mıdır?

Tüm internet tarifelerinde her yöne 1000 dakika sabit hat mevcuttur.

Türk Net modem veriyor mu?

VDSL ve ADSL destekli Asus DSL-Ac51 modemi 349 TL’ye satıyor. Dilerseniz 3 taksitle 396 TL olarakta satabiliyorlar.  

Ben ikinci el garantili TP-Link W9970 modem satın aldım. Çok memnunum.

Başka firmadan Türk Net’e geçilebiliyor mu?

Evet. Taahhüt sürenizin bitimini beklemeden ve var olan aboneliğinizi kapattırmadan Türk Net’e başvurabiliyorsunuz. Üstüne de Türk Net’i tercih ettiğiniz için 120 TL indirim hakkınız oluyor.

Türk Net ne kadar sürede internet hizmetini evinize getirmektedir?

Türk Net; şeffalık raporu yani Türk Net karnesini hizmetlerindeki performans ve alt yapı olarak bu bağlantıdan sunmaktadır.

Türk Net memnuniyet derecem nedir?

Türk Telekom bakır kabloları üzerinden Türk Net aboneliğimdeki 35 Mbps’e kadar olan paket üzerinden ortalama 32 Mbps hız alabilmekteydim. Daha sonra online işlemlerden yükseltme seçeneği ile 100 Mbps’lik pakete geçince bu paket üzerinden de ortalama 65-79 Mbps aralığında hızlar alabilmekteyim. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türk Net’e dair soru işaretleri ve genel yorumum:

Tüm bu yazıyı okuduktan sonra Türk Net’e geçiş sürecinde kafalarınızdaki soru işaretleri var olmaya devam edecek. Ne gibi mi? Mesela herhangi bir probleminizde direkt olarak iletişime geçebileceğiniz insanlardan oluşan aktif bir çağrı merkezi hizmeti bulunmamaktadır. Bu duruma alışmak evet güç fakat direkt iletişim kurulan diğer firmalarda da müşteri temsilcisine sorunumuzu ilettiğimizde o an bize çözüm bulamayan müşteri temsilcisi konuyla ilgili ilgili birime talep yönlendirmekten başka bir şey yapmıyor.

Bunun dışında Türk Net’e geçecek olan kişiler internetteki yorumlara bakarak çok kötü yorumlar var bu nedenle geçmiyorum diyor. Bunun öncelikli nedenlerinden biri seneler öncesinde tekel oluşturan Türk Telekom’dan başka alternatif olmadığı için her internet kullanıcısının zamanında Türk Telekom abonesi olmasıdır. İnternetin ülkemizde kullanıma başladığı günden bugüne evine ilk defa internet bağlatmak isteyen bir kişi Türk Telekom için de internetteki yorumlara baksa Türk Telekom’un da çok fazla olumsuz yoruma sahip olduğunu görecektir. Bu nedenle taahhütle bizi esaret altına alan Türk Telekom yerine (şayet günün birinde pişman olacağınızı bile düşünseniz) taahhütsüz düşük meblağlı faturalara sahip Türk Net’i denemeye değecektir diye düşünüyorum.

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. İnsan bir haber verir arkadaşını getir kampanyasından kod verirdim. Başkasından almışsın 🙂

  2. Başkasından almadım. Faceboktan TürkNet’in kendi kampanyasından aldım 🙂 Valla bilmiyordum. Çevrendeki bilgisayar mezunu arkadaşlarına haber edeydin süper olurdu 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı