Teknoloji

HP 14-BS019NT 2NN30EA Anakart ve SSD Montajı

Her zamanki gibi uzun bir aranın ardından yeni yazımla herkese merhaba. Günlük kullanım için ebat olarak küçük olacak yani rahatlıkla yanımda taşıyabileceğim 14 inçlik HP 14-BS019NT 2NN30EA model bir dizüstü bilgisayar satın aldım. Açıkçası bilgisayarı satın almadan önce içerisinde M.2 SDD mi var diye dikkat etmemiştim. HP tarafından sunulan Türkçe teknik dokümana bakarken SSD tür bilgisi ya da içerisinde yedek bir SSD slotu olup olmadığı ile ilgili bir bilgi göremedim. Bu durumu HP müşteri hizmetlerine sorduğumda içerisinde sadece M.2 SSD olduğunu yedek bir SSd slotu olmadığını belirttiler. Ne hikmetse bu cevap içime sinmedi.HP’nin sitesindeki ingilizce dokümanı bulup biraz kurcaladıktan sonra yedek SSD slotunun olduğunu öğrendim.

Yedek SSD slotunun olmasına sevinmişken bilgisayarın garantisinin devam ediyor olması kasayı söküp sökmemek konusunda beni kararsız bırakmıştı. Kasayı tırnaklarımla kenarlardan esneterek açtım. Plastik farklı şekildeki aparatlarla da açabilirsiniz. Açabilir miyim diye endişeniz olabilir fakat az çok deneyiminiz varsa rahatlıkla açıldığını göreceksiniz. Kasayı açtıktan sonra yedek SSD slotu üzerinde ağır metalimsi bir parça göreceksiniz. Hafif bir yapışkan bandı var. Çekip rahatlıkla yerinden sökebilirsiniz. Sonrasında ise SSD’nizi slota takabilirsiniz.

Bahsettiğim metal parça solda. Sağda ise SSD'nin slota takıldığını görüyorsunuz.

Bahsettiğim metal parça solda. Sağda ise SSD’nin slota takıldığını görüyorsunuz.

Anakart üzerindeki slotların yerleşimine dair açıklamaların yer aldığı fotoğraf.

İçerisindeki ram ve özellikleri.

 

İçerisindeki DVD Writer ve özellikleri.

İçerisindeki M.2 SSD özellikleri.

Bu arada bilgisayarın genel olarak performansından memnunum fakat fan çalışmaya başladığında gürültüsü beni açıkçası rahatsız etmekte. Bilgisayarı kutusundan çıkardığımda fan sürekli çalışacak şekilde ayarlanmıştı. Biostan gerektiğinde çalışacak şekilde ayar yapabiliyorsunuz.

 

 

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı