İsmek Gezisi

Ana Sayfa » Ben » İsmek Gezisi

5 Kasım’da göreve başladığım İsmek’e gün geçtikçe daha çok ısınıyorum.Genel anlamda çalışanlar gördüğüm kadarıyla samimi ve sevecen insanlardan oluşmakta.Çalıştığım kurs merkezi yöneticisinin verdiği bilgiye göre 03.12.2011 tarihinde düzenlenecek geziye davetli olduğumu öğrendim.Gezi bu sene İsmek’te göreve başlayan öğretmenler için düzenlendi.Hal böyle olunca hepimiz yabancılık çekmenin yanında yeni arkadaşlarla da tanışacak olmanın heyecanını yaşadık.Fatih’ten birkaç otobüs ile ilk durağımız olan 1453  Panaroma Tarih Müzesi’ne doğru hareket ettik.Bu müzeyi daha önce gezmediğim için açıkçası çok merak ediyordum.Ve merak ettiğim kadar da varmış doğrusu.

Müze hakkında müzeye ait web  sitesinden bir alıntı:

Burası Topkapı, İstanbul kuşatmasının en çetin geçtiği, aşılamaz denilen surların aşıldığı, kutlu askerlerin bekledikleri günün yaşandığı yer… İstanbul’un fethe açılan kapısı…  Burada İstanbul’un fethine yeniden tanık olacak ve kente giriliş anını neredeyse aynen yaşayacaksınız. Macar topçu ustası Urban’ın döktüğü toplara dokunup Kostantinopolis’in surlarına doğru onların patlamalarına şahit olacaksınız. Sultan II. Mehmed’in binlerce askerinin tekbir seslerini ve Mehter Marşı’nı duyup, belki de eşlik edeceksiniz.

Müzeye girdiğiniz ilk an sanırım sizler de benim gibi o eşşiz güzellik karşısında birkaç saniyelik bir şok yaşayacaksınız.Gerçekten kayda değer bir çalışma ile muhteşem bir müze oluşturulmuş.Bana eksik gelen tek kısım ise ses sisteminden gelen sesin az oluşuydu.Belki de o an için sesi kısıktı…


Müzede yaşanan ikinci şok ise gökyüzünden bulutlarda saklı Fatih Sultan Mehmet silüeti olmalı.Bu silüetigörmek haliyle biraz zaman alabiliyor.Bakış açınızı iyi ayarlamanız gerekiyor.Göremeyenler için rehberler lazer yardımıyla silüeti görmeniz adına yardımcı oluyorlar.Silüeti gördükten sonra çekmiş olduğum bir fotoğraf:

Müze ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

1453 Panaroma Tarih Müzesinden sonraki durağımız Miniatürk(Minyatür Türkiye Parkı) oldu.Miniatürk’e girişte büyükşehir belediyemizin yapmış olduğu ve yapacağı hizmetler tanıtıldı.Miniatürk’ü daha önce gezip gördüğüm için kısaca bir tur atmak yeterli oldu.1 saatlik serbest geziden sonra çıkış yapmadan önce Miniatürk’ün restoranında biz öğretmenlere yemek ikram edildi.

Böyle bir gezi düşündükleri ve bunu başarıyla gerçekleştirdikleri için İsmek yönetimine teşekkür ederim.

İsmek Gezisi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

 

Yapılan Yorumlar

hayriye26 Ocak 2012

Hocam sizi burdada bulduk.siteniz çok güzel olmuş.Siz nasılsınız….

more27 Ocak 2012

Teşekkür ederim iyiyim Hayriye Hanım.Siz nasılsınız?

hayriye28 Ocak 2012

saolun hocam iyiyiz.size çok alışmıştık.yeriniz nasıl dolacak bilmiyoruz…

more28 Ocak 2012

İyi olmanıza sevindim.Ben de size çok alışmıştım…Yeni hocanız da size gereken ilgiyi gösterecektir…

hayriye28 Ocak 2012

tabiki gösterecektir ama sizin yeriniz başkaydı.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

O koli bukoli

O koli bukoli 18 Aralık 2015

14 Şubat Gibisi Yok

14 Şubat Gibisi Yok 05 Şubat 2015

 • Son Yorumlar

 • ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Sütaş Ayran Bardaklarım Geldi Yeni Bir Yıl Britannica Ansiklopedisi'nden üyelere yeni hizmetler Askerliğe Adım Atmak Windows oturum açma ekranı power butonu Yıldız Teknik Bilişim Seminerleri

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Muharrem ATA - Tüm Hakları Saklıdır