Yandex Kurumlar Mail Hizmeti Kurulumu ve Kullanımı

Ana Sayfa » Teknoloji » Yandex Kurumlar Mail Hizmeti Kurulumu ve Kullanımı

Uzun bir aradan sonra yeniden merhabalar. Alan adıma ait mail adresime fazlaca spam maili gelmekteydi. Sunucuya spam filtresi kurmaktansa alan adıma ait mail adresimi hotmail, gmail ya da yandex üzerinden kullanabilir miyim diye düşündüm? Hotmail ve gmail eskiden ücretsiz hizmet vermekteydi fakat şuan için ücrete tabi olduğunu gördüm. Eski üyeler hotmail ve gmaili ücretsiz kullanmaya devam etmekteler. Yandex ise ayda 1000 adet mail hizmetini ücretsiz olarak sunmakta. Alan adıma ait mail adresimi Yandex üzerinden kullanmak için aşağıdaki adımları gerçekleştireceğim:

1- Öncelikle yandex’e üyeyseniz oturum açmalı, üye değilseniz üye olduktan sonra oturum açmalısınız.

2-Burayı tıklayarak httpss://kurum.yandex.com.tr adresine ulaşıyoruz. Karşımıza çıkan ekranda domain adresimizi aşağıdaki gibi yazarak alan adı ekle butonuna tıklıyoruz.

 

3-Alan adımızı ekledikten sonra aşağıdaki bilgilerle karşılaşacağız.

 

Burada alan adınızı yandex’e devredin şeklinde bir ifadeyle karşılaşıyorsunuz. Endişeye kapılmanıza gerek yok. Bu adım gerekli değil fakat bu adımı yaparsanız alan adınızı yandex üzerinde kullanabilmek için gerekli kayıtları alan adınızı satın aldığınız firmanın web sitesinde ya da hosting firmanızın web sitesinde ayarlama zahmetine girmemiş olacaksınız. Ben bu adımla işlemlerime devam ettim. Çünkü yandex bu kayıtların tümünü bu adımla birlikte kendi oluşturuyor. Yani çok daha pratik.

Alan adınızın name server kayıtlarını dns1.yandex.net ve dns2.yandex.net olarak değiştirdikten sonra alan adı sahibi olduğunuzu doğrulamanız için 3 adet yöntem olduğunu göreceksiniz. İçerisinde beb83fdad088 yazılı  ea1562343133.html adlı dosyayı hazırlayarak sitemin kök dizinine yerleştirdim. Sonrasında alan adının sahibini kontrol et butonuna basarak doğrulama işlemini başarıyla tamamladım.

4-Ve ardından yeni e-posta hesabı kısmındaki bilgilerinizi doldurarak mail adresinizi eklemiş oluyorsunuz.

 

Yandex Kurumlar Mail Hizmeti Kurulumu ve Kullanımı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

 

Yapılan Yorumlar

Serkan Cura24 Aralık 2016

Hayırlı olsun güle güle kullan 🙂

more27 Aralık 2016

Eyvallah kardeşim sağolasın 🙂

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Amazon Türkiye açıldı

Amazon Türkiye açıldı 21 Eylül 2018

 • Son Yorumlar

 • ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Web Uygulamaları Güvenliği 8085 Simülatör Ineta Next Hit Can boğazdan gelirmiş ! E-Bülten’e Üye Olan Herkese 100 Kontör/Dakika O koli bukoli

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Muharrem ATA - Tüm Hakları Saklıdır