Teknoloji

Amazon Türkiye açıldı

Önde gelen e-ticaret sitelerinden Amazon, Türkiye’deki açılış hazırlıklarını tamamladı ve resmi olarak açıldığını duyurdu.

Siteye göz attığımda açılışa özel hatrı sayılır indirimli ürünler olduğunu gördüm. Tabi çok çeşitli değildi. Buna rağmen işime yarayacak 2 ürünü indirimli görünce satın aldım.

Satın aldığım ürünler ertesi gün kargolanacak şekilde görünüyordu. Bunlardan bir tanesi için dün kargoya verildiğine dair amazon android uygulaması üzerinden bildirim aldım. Bildirimdeki takip koduna istinaden MNG kargo sitesi üzerinden sorgulama yaptığımda herhangi bir sonuç alamadım. Amazon üzerindeki kargo takibine istinaden yazılı açıklamaların da sık sık ve güncel olduğunu düşünmediğim için konu ile ilgili Amazon’a mail gönderdim. Bir süre sonra +49 941 78878412 nolu numaradan arandığımı gördüm. Gereksiz yurtdışı aramalarından biri zannettiğim için açma gereği duymadım.

Yaklaşık 7 kez aradı fakat reddettim. Bundan kısa bir süre sonra ise Amazondan “Telefon numaranız üzerinden size ulaşmaya çalıştım fakat ulaşamadım. Bundan dolayı size bir e- posta yazıyorum” şeklinde bir mail aldım. Maili görünce numaranın Amazon’a ait olduğunu anlamış oldum. Amazon Türkiye’nin müşteri hizmetleri numarasının Türkiye için kullanılan numaralardan olmasını beklerdim doğrusu. Bu arada gelen mailde siparişimin kargo operasyon merkezine gönderildiği henüz kargo şirketine ulaşmadığı ve bu nedenle MNG kargo üzerinden sorgulama yapamadığım yazmaktaydı. Sipariş sonrası 3. gün olmasına rağmen satın aldığım ürünün kargo firmasına ulaşmamış olması düşündürücü.

 

Velhasılıkelam şimdilik alışılagelmiş e-ticaret siteleri kullanmak çok daha keyifli. Açılışa özel indirimler dışındaki diğer ürünler de genel olarak pahalı fiyatlara sahip.

 

Hoş geldin Amazon Türkiye..

 

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı