Amazon Türkiye açıldı

Ana Sayfa » Teknoloji » Amazon Türkiye açıldı

Önde gelen e-ticaret sitelerinden Amazon, Türkiye’deki açılış hazırlıklarını tamamladı ve resmi olarak açıldığını duyurdu.

Siteye göz attığımda açılışa özel hatrı sayılır indirimli ürünler olduğunu gördüm. Tabi çok çeşitli değildi. Buna rağmen işime yarayacak 2 ürünü indirimli görünce satın aldım.

Satın aldığım ürünler ertesi gün kargolanacak şekilde görünüyordu. Bunlardan bir tanesi için dün kargoya verildiğine dair amazon android uygulaması üzerinden bildirim aldım. Bildirimdeki takip koduna istinaden MNG kargo sitesi üzerinden sorgulama yaptığımda herhangi bir sonuç alamadım. Amazon üzerindeki kargo takibine istinaden yazılı açıklamaların da sık sık ve güncel olduğunu düşünmediğim için konu ile ilgili Amazon’a mail gönderdim. Bir süre sonra +49 941 78878412 nolu numaradan arandığımı gördüm. Gereksiz yurtdışı aramalarından biri zannettiğim için açma gereği duymadım.

Yaklaşık 7 kez aradı fakat reddettim. Bundan kısa bir süre sonra ise Amazondan “Telefon numaranız üzerinden size ulaşmaya çalıştım fakat ulaşamadım. Bundan dolayı size bir e- posta yazıyorum” şeklinde bir mail aldım. Maili görünce numaranın Amazon’a ait olduğunu anlamış oldum. Amazon Türkiye’nin müşteri hizmetleri numarasının Türkiye için kullanılan numaralardan olmasını beklerdim doğrusu. Bu arada gelen mailde siparişimin kargo operasyon merkezine gönderildiği henüz kargo şirketine ulaşmadığı ve bu nedenle MNG kargo üzerinden sorgulama yapamadığım yazmaktaydı. Sipariş sonrası 3. gün olmasına rağmen satın aldığım ürünün kargo firmasına ulaşmamış olması düşündürücü.

 

Velhasılıkelam şimdilik alışılagelmiş e-ticaret siteleri kullanmak çok daha keyifli. Açılışa özel indirimler dışındaki diğer ürünler de genel olarak pahalı fiyatlara sahip.

 

Hoş geldin Amazon Türkiye..

 

Amazon Türkiye açıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • Son Yorumlar

 • ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Lise yıllarından… E-Bülten’e Üye Olan Herkese 100 Kontör/Dakika Ücretsiz lenovo recovery dvd Windows 7 Sürümleri Türkiye Fiyatları Bir studentSN bir hayata can verir! Windows 10’da Fotoğraf Görüntüleyicisini Etkinleştirmek

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Muharrem ATA - Tüm Hakları Saklıdır