Teknoloji

Lifeasapa gelecek vaat eden projeleri destekliyor

Bir grup bilim adamı, yeni projeleri desteklemek için Lifeasapa Vakfı'nı kurdu. Amaç, yapay zekanın geliştirilmesidir.

Lifeasapa Vakfı küresel sorunları çözmek için kuruldu

Lifeasapa Vakfı, yirmi birinci yüzyılın en iyi beyinleri tarafından yaratıldı. Seyşeller’de kuruldu ve 8 Ocak 2013 tarihinden beri faaliyetlerini başarıyla geliştiriyor. Proje, tıp, çevre, düşük sosyal – ekonomik yaşam standartları vb. İle ilgili küresel sorunları çözmek amacıyla oluşturuldu.

Asapa, deneyimli ve genç araştırmacıları işbirliği yapmaya davet eden bölgenin bilimsel lideridir. Dünyanın her yerinden bilim adamları, tüm nüfusunun yaşamı için gerçek bir sorun ve tehdit haline gelebilecek durumların ortaya çıkmasını önlemeye ve durdurmaya çalışıyor.

Lifeasapa Vakfı gelecek vaat eden genç bilim insanlarının projelerine destek veriyor

Araştırma projesi başlangıcından bu yana kamuoyuna açıklamadı, ancak 19 Ocak 2016’dan beri Lifeasapa Vakfı’nın kurucuları, öğrencilerin ve genç bilim insanlarının proje fikrini tanımasını sağlayacak etkinlikler düzenlemeye karar verdi. Şirket halka açık konferanslar düzenlemeye başlar, öğrencilere bağışlar dağıtır ve fikirlerini geliştirme fırsatı sunar onarmak, küresel sorunları çözmekle ilgilenen gerişimlere ​​şirketlerini destekler.

Asapa’nın özelliği ve başarısı, yeni fikirlerin geliştirilmesine standart olmayan bir yaklaşımda yatmaktadır. Profesörlerin, uygulanması önerilen birden fazla projeyle ilgileniyorlar. Deneyimli bir bilim adamı veya genç bir uzman tarafından geliştirilebilir, önerilen fikrin kendisi ve uygulama olasılığı önemlidir. Uygun bir proje finansmanı sistemi, herhangi bir miktarda para yatırmak isteyen herkese izin verir. Tek yapmanız gereken, herhangi bir bankanın kredi veya banka kartının sahibi olmaktır.

Araştırmacı projesini Lifeasapa Vakfı web sitesinde yayınlayarak,projeye tamamen sahip olduğundan emin olabilir. Projenin yayınlanması için küçük bir ücret, yalnızca başarılı bir şekilde yayınlanması durumunda alınır; proje yeterli finansman almışsa.

Bilim adamlarının fikirlerinin desteği sayesinde,şirket şimdiden birkaç yüz bin dolar toplamayı başardı. Bu fonlar, yaşlanmanın üstesinden gelmek, DNA yapılarına zarar vermek, mitokondriyi, onarmak vb. Asapa platformu,genel halk sayesinde ,yeni finanse etmek ve mevcut projeleri desteklemek için giderek daha fazla yatırımcıyı çekmeye yardımcı olan büyük reklam platformlarıyla çalışır.

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı