Ben

Akbank’tan Bir Hizmet Anlayışı!

Üniversiteyi kazanmış olduğum 2005 senesinde Selçuk Üniversitesi Akbank ile anlaşmalı olarak bizlere bir kimlik kartı çıkarmıştı,bu kartları kimlik olarak kullanmanın yanı sıra bankamatik olarak da kullanabiliyorduk.Bu sene öğrenci giriş sayfamda var olan kartlarımızın iptal olacağını 30 haziran tarihine kadar yeni kartlarımızı almamız gerektiğini gördüm.Sabah 9-10 saatleri arasında gidip yeni kartımızı alabilmek için başvurda bulunan günlük maksimum 250 kişi arasına girdim(günlerden cuma idi).

Pazartesi günü kartımı almaya gittim.Kartımı alıp paramı çektikten sonra ev kiramı ödeyecektim.Tam kartımı alacakken ikametgah ve nüfus cüzdanı fotokopisi istendi.Kartımı alamadım.Paramı içeriden almak için sıra bekledim fakat sıra bana gelemeden derse gitmek için bankadan ayrılmak zorunda kaldım.Bu günden sonra bankaya çarşamba günü evraklarımı temin ettikten sonra gittim.Benden önce sırada olan bir bayan öğrenci kartını alacaktı.Bankadaki görevli ismini rica etmiş bayan arkadaşımızın kartını aramakla meşgulken,kartımızı alacak bayan arkadaşımızın bir arkadaşı ikametgah belgeni getirdin mi şeklinde bir soru sordu.Kartını alacak bayan öğrenci ise o da neymiş kartımı alır çıkarım dedi.Bunun üzerine bankacı görevli bu belgeler olmadan sana kartı nasıl vereceğim dedi.Daha sonra getiririm diye soruyu cevaplayan bayan öğrenci beklemeden kartını aldı ve çıktı.30 Haziran’a kadar belgelerini getirmezse kartı bloke edileceği bankacı  tarafından söylendi.Sıra bana gelmişti.Pazartesi günü belgelerimi daha sonra getirmek istediğimi dile getirmiş fakat geri çevirilmiştim.Bunun üzerine görevliye durumu anlattım.

Neymiş bazıları daha sonra getireceğim diyerek hiçbir belgeyi bankaya ulaştırmıyormuş.İkametgah belgesi almak için yorulan ben çok kızmıştım görevliye verdim veriştirdim.Haklı olduğum için birşey söylenemedi.Şimdi soruyorum 30 Haziran’a kadar belgelerimi bankaya teslim etmediğimde kartım bloke olacaksa Pazartesi günü kartımı neden alamadım ya da bir bayan mı olmalıydım?

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. masak kanuna göre hesap açılısı sırasında bu evrağın alınması gerek yada bir form doldurularak 10 gün içinde kişinin bankaya ulaştırması gerek

  2. len oğlum zaten boş bi adamsın 2 gün sonra alsan ne olacakii:))
    Akbank senin parayı gecelik faizde kullanmıştır ama:D

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı