Teknoloji

Aliexpress SF eParcel Yurtiçi Takip Kodu

Aliexpressten SF eParcel ile gönderilen ürün PTT'den nasıl takip edilir?

Aliexpressten almış olduğum ürün SF eParcel ile bana gelecekti. Satın aldıktan bir süre sonra Aliexpress siparişlerim kısmında SF ile başlayan kargo takip kodunu gördüm. Aynı sayfada kargonun taşıma esnasındaki durumunu da görebiliyordum. Oradaki takip için gerekli olan veriler CAINIAO sitesinden alınmaktaydı. Fakat SF ile başlayan kargo takip kodu PTT’nin gönderi takip sitesinden yurtiçi hareketler için kullanılamıyordu.

SF ile başlayan kargo takip numarasının yurtiçindeki takibini PTT gönderi takip sistemi ile kontrol edebilmek için gerekli olan RU ile başlayan kodu TrackMe Easy adlı siteden öğrenebiliyorsunuz. Tabi RU ile başlayan yurtiçi takip kodunuzu öğrenebilmek için ürününüzün Türkiye’ye geldiğini Aliexpressten kontrol etmeniz lazım. Ürün Türkiye’ye gelip gümrük işlemleri yapıldıktan sonra RU ile başlayan kod oluşturuluyor.

Benim siparişime ait TrackMe Easy adlı siteden aldığım sorgulama sonucu aşağıdaki şekildeydi.

 

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Emeğinize sağlık, gerçekten çok faydalı bir bilgi oldu. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı