Ben

Casper’ın Günahını Almak

Birkaç ay önce dizüstü bilgisayarımın bataryasının sarj olmadığını ve bataryayı değiştirmemin iyi olabileceği konusunda bir uyarı aldım.Anlaşılan oydu ki bilgisayarımın bataryası miladını doldurmuştu.Bu andan itibaren ilk aklıma gelen bilgisayarımın garantisinin devam edip etmediği oldu.Casper müşteri hizmetlerini arayarak garantimin devam ettiğini ve bataryamın değişiminin garanti kapsamında yapılabileceğini öğrendim.Teknik servise giderek bilgisayarımı teslim ettim.Sorunun bataryadan kaynaklandığı kesinleştikten sonra bilgisayarımı geri verip parça değişimi yapılacağını ve 40 gün kadar beklemem gerektiğini söylediler.Dedikleri gibi uzun bir süre bekledikten sonra yeni bataryamı aldım.Bataryamı 2 hafta kadar kullandım.

Kpss sınavından sonra bir nebze olsun kafamı dağıtmak için Trabzon’a gitmek için hazırlık yaparken bilgisayarımı yanıma almaktan vazgeçerek evde bıraktım.Tatilden döndükten sonra bilgisayarımı açtım ve ne göreyim.Bilgisayarımın bataryası sarj olmuyor ve tam dolu uyarısı veriyordu.Fakat elektrik bağlantısını kesince bilgisayarımın birden kapandığını gördüm.Aklıma bataryanın uzun bir süre kullanılmadığı için boşalmış olabileceği geldi.2-3 gün kullandıktan sonra hala bir değişme olmadığını görünce Casper’ı tekrar aradım.Garanti kapsamında değiştirdikleri bataryanın parça garantisi olmadığını söylediler.Bilgisayarımın da garantisi bitince batarya öylece kalıverdi.Yazının başlığındaki “Casper’ın günahını almak” kısmı da burada devreyi girdi.Casper’ın bana verdiği bataryanın bozuk olabileceğini düşündüm 🙂 1 hafta sonra bilgisayarımı kullanıyor olduğum anda sarj olduğunu gördüm.O gün bugündür bataryam sarj olmakta.Çok mutluyum.Çünkü en ölü batarya bile dizüstü bilgisayarın  bir yerden bir yere taşıma durumunda ne kadar işe yaradığını gösteriyor.

Bir daha Casper’ın günahını almak mı? 🙂

Ve bir not kullanmakta olduğum Casper Nirvana Bmp 8700 adlı bilgisayarımın bataryası 90 liradan başlıyormuş.

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Aman Allahım More yaşıyor 🙂 Ne güzel döndüğünü görmek.
    Geçmiş olsun.
    Geçenlerde ben de bataryamla dertliydim. Yüzde 60’dan sonrası dolmuyordu, çok şükür halletiler. Nedir bu bataryalardan çektiğimiz:)

  2. Çok şükür yaşıyorum Betty 🙂
    İlk etapta bataryaların çok çabuk bittiğini ve işe yaramaz olduğunu düşünürdüm ama hiç çalışmayacak olması aklıma gelmez ve nasıl bir durumla karşılaşacağımı düşünmezdim 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı