Ben

O koli bukoli

Babil.com’da yüzde elli indirim ve sürpriz hediyeler ile birlikte gerçekleşen kitap şöleni devam ediyor. Devam eden kitap şölenini bahane ederek Mustafa Kutlu’ya ait olan Yoksulluk İçimizde adlı kitabı almanın tam zamanı diye düşünürken teslimat seçeneği olarak bukoli’yi seçen müşterilere termos bardağın hediye edildiğini gördüm. Siparişimi verirken en yakın bukoli noktasını seçerek beklemeye başladım. Bukoli hizmetinden ilk defa yararlanıyor olmam nedeniyle işleyişi merak ediyordum.

Siparişi verdikten sonra hem telefonunuza gelen sms’ler hem de mail kutunuza gelen mailler ile süreç başından sonuna dek bukoli tarafından bildilendiriliyorsunuz.

İlk bildilendirme “Babil sitesinden almış olduğun 2451204954152 numaralı siparişini teslim aldık.” şeklindeydi. (Saat: 10:46)

İkinci bildilendirme “Babil sitesinden verdiğin siparişini Hedef Kopyalama ve Kırtasiye noktasına ulaştırdık. Aşağıdaki bilgiler ile kolini teslim alabilirsin.Takip No: 6559373 Teslim Kodu: BA7CEZJ” şeklindeydi. (Saat: 14:59)

Son bilgilendirme ise “Babil sitesinden almış olduğun 2451204954152 numaralı siparişini Hedef Kopyalama ve Kırtasiye noktasından teslim aldın. İyi günlerde kullanman dileğiyle..” şeklinde oldu.

Vermiş olduğum sipariş seçmiş olduğum bukoli noktasına kısa bir sürede ulaşmıştı. Tabi merakla teslim almaya gittim. Teslim noktasına vardığımda samimi bir çalışan ile karşılaştım. Bilgisayar üzerinden bukoli’ye ait sisteme önce takip no ve teslim kodu girip devam et butonuna bastıktan sonra TC kimlik numaram, ad soyad ve doğum yılımı yazıp tekrar devam tuşuna bastığımızda veritabanından eşleştirme işleminin gerçekleştirildiğini, gerçekten bir sipariş sahibi olup olmadığımı sistem doğrulamış oldu. Böylelikle özenle paketlenen siparişimi teslim aldım.bukoli

babilcom

Siparişimle birlikte gönderilen hediyeler için babil ve bukoliye teşekkür ederim 🙂

yoksulluk-icimizde-mustafa-kutlu

 

Ayrıca bukoli web sitesinden kolimin durumunu sorguladığımda gizliliğe önem verdiklerini gördüm.

bukoli-teslim

Not: Termos Bardak Hediye Kampanyası 31.12.2015 tarihine kadar geçerlidir.

Bukoli nedir?

Herhangi bir sipariş sonrası siparişinizi evde bekleyemeyecekseniz, acaba ben evde yokken mi gelir diye düşünüp endişe edecekseniz yakınlarınızdaki herhangi bir bukoli noktasına siparişinizi isterseniz o bukoli noktasından siparişinizi bizzat teslim alabilirsiniz. Teslim seçeneğini bukoli olarak seçerken seçmiş olduğunuz teslimat noktasının çalışma saatlerine bakmayı ve 3 gün içinde bukoli noktasından siparişinizi teslim almanız gerektiğini unutmayınız.

 

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı