Ben

D & D ile muhteşem bir haftasonu

Üniversite yıllarında önce bir arkadaş olarak tanıdığım sonra aynı evi paylaştığım kardeşim gibi sevdiğim Dilaver namı diğer Dilocan ve Dilocanın deyimiyle eşi Civciv ile birlikte unutmayacağım bir hafta sonu geçirdim.

Büyük bir heyecanla otobüsle yola koyularak İstanbul Büyükşehir Belediyesinin güzel hizmetlerinden metrobüs ile Dilocanın çalıştığı işyerine ulaştım.Meğerse yanlış zamanda gelmişim.Dİlocan eğitim veriyormuş 🙂 Daha sonra minibüs ile D&D çiftinin evini ziyaret ettim.Magazin programlarında olduğu gibi önce evi gezdim 🙂 Daha sonra dinlenme moduna geçtik.Biz Dilocan ile ağzımız boşken dinlenemeyiz ve yine öyle oldu.Ordu’dan gelen taflanı (karayemiş) yiyerek dinlenmeye koyulduk.Biraz hasret giderdikten sonra.Civcivin elleriyle hazırladığı leziz yemekleri tatmak için sofraya oturduk.O güzel yemekleri fotoğraflamayı unuttuğum için üzgünüm.Hele de yemek sofrası irmik helvası ve dondurma ile yaptığımız muhteşem karışımı 🙂

Havanın sıcak olması sebebiyle dışarıya çıkabilmek için akşamın olmasını bekledik.Akşamüstü Sütlüce İskelesinin oradaki sandalların biriyle Eyüp’e geçtik.

Eyüp’te biraz gezindikten hiç dinmek bilmeyen acıkma duygusu ile karşı karşıya kaldık.Acıkma duygusunun dinmek bilmiyor olması Dilocan ve benim için geçerlidir 🙂 Karnımızda çalan zili durdurmak için Köfteci Ramiz’e uğradık.Yemek sonrası birazcık dedikodu yaptıktan sonra eve geri döndük.

Ertesi gün şirin mutfağımızda güzel bir sabah kahvaltısı yaptıktan sonra gezinti için Sütlüce İskelesine gittik.Sütlüce’den Eminönü’ne doğru vapurla gezintimiz başladı.

Eminönü’nde indikten sonra Tarihi Mısır Çarşısı’nı gezdik.Oradan Yerebatan Sarnıcı,Ayasofya Camii ve Topkapı Sarayı’nı gezdik 🙂 İyice yorulduktan sonra Eminönü İskelesi’nin orada balık ekmeğimizi yiyerek gezintimiz son buldu.

Unutmayacağım bu güzel hafta sonu için can dostum Dilocan’a ve Civciv’e çok ama çok teşekkür ederim 🙂

Bir başka buluşmada görüşmek üzere.

Not:Fotoğraflarını yüklüyorum.İndirebileceğiniz adresleri mail olarak göndereceğim 🙂

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Güzel yazı ve fotoğraflar için ellerine sağlık morecim. Evet harika bir haftasonu muhabbetli, eğlenceli 🙂 Kafana estiğinde atla gel yerimizi biliyorsun artık 🙂 Serkanım sende gel yau abi başka işlere kaynak ayırıyosun banada ayır özledik vala. Aynı düşünceler Batu içinde geçerli tabe :)))

    Foto linkinide merakla bekliyoz ona göre 🙂

  2. Sevdiklerimle birlikte olunca yazı güzel oluyoo 🙂 Fotoğrafları yüklemek ölüm oldu valla.Net çok yavaş nedense.Toplamda üç parça olan dosyalardan ikincisini yüklüyorum ve şuan %72 🙂

    Evet artık evi biliyorum.Metrobüs tarafından bulamazsam.Eminönü tarafından gelirim 😀

  3. Aşk olsun paşam.Geçen gün telefonda git gel Konya 50 dakka demedim mi ben sana 🙂

  4. hehe, Sen ne diyon Morem:) Bir kac gunlugune Istanbuldaydim, Diloyla yolda karsilastik:) Hey koca Istanbul kucucuksun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı