ortaya

MEB 9 bin 599 öğretmen atadı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 10 bin kadroya 9 bin 599 öğretmen atadı. Sınıf öğretmenliği 2 bin 737, İngilizce 795, rehber öğretmenlik 746, okul öncesi öğretmenliği 727 kontenjanla en çok atama yapılacak branşlar oldu. Bakan Çubukçu, öğretmenlerin özre bağlı yer değiştirme talepleri karşılandıktan sonra boşalacak pozisyonlar için de 9 Temmuzda sözleşmeli öğretmen atanacağını kaydetti. Sonuçlar için başlığa tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 10 bin kadroya 9 bin 599 öğretmen atadı. yılda iki kez yapılan atamalar bundan sonra her yıl Ağustos ayında bir defada yapılacak.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, öğretmen atamaları dolayısıyla MEB Başöğretmen Salonu’nda düzenlenen törendeki konuşmasında, kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerle başarılı bir şekilde yürüttüklerieğitim öğretim faaliyetlerine, bu atamaların taze bir kan getireceğini ümit ettiğini söyledi.

Öğretmenliğin, heyecan duymadan yapılacak, sevgi ve inanç olmadan icra edilecek bir meslek olmadığını vurgulayan Çubukçu, ”İşte öğretmenlerimiz yeni nesilleri yetiştirecek ve bu nesilleri yetiştirirken gösterecekleri çabayla öğretmenlik mesleğini en onurlu ve en saygın meslek haline getireceklerdir” diye konuştu.

Yeni eğitim-öğretim yılında öğrencileriyle buluşacak genç öğretmenlerin, bu mesleğin saygınlığı ve onuruyla hareket edeceklerine ve özveriyle çalışacaklarına yürekten inandığını dile getiren Çubukçu, genç öğretmen kitlesine sahip olmalarını büyük bir zenginlik olarak gördüğünü belirtti.

Türkiye’nin üyesi olduğu Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatının yaptığı bir çalışmaya göre, Türkiye’de öğretmenlerin yüzde 73’ünün 40 yaşının altında olduğunu ifade eden Çubukçu, nüfus yaşı ortalaması itibarıylagenç bir nüfusa sahip Türkiye’de, öğretmenlerin de genç olmasının bu mesleğin heyecanı açısından da önemineişaret etti.

Bakan Çubukçu, şöyle devam etti:

”Müfredatların yenilenmesinden bilişim teknolojilerinin eğitimde kullanılmasına kadar çok geniş bir yelpazedeeğitimin tüm bileşenlerinde yaşanan bu değişim sürecine hiç kuşku yok ki genç öğretmenlerimiz çok daha güçlü bir şekilde adapte olacaklar ve uyum sağlayacaklardır.

Öğretmenlerimizin yenilikçi olmalarını, bilgi toplumunun yarattığı hızlı değişim karşısında bilgilerini sürekli güncelemelerini, iyi bir rol model olmalarını bekliyoruz.”

SONUÇLAR AVİA VE MEB SİTESİNDE

Avea, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atamaları gerçekleştirilen 10.000 kadrolu öğretmenin atama sonuçlarını müşterilerine ulaştırıyor.

Sonuçlar için tıklayınız…

MEB işbirliği ile gerçekleştirilen “Öğretmen Atama Sonuçları Servisi” sayesinde Avea müşterileri, atama sonuçlarını kısa mesaj ile öğrenilebilecekler. Atama sonuçlarını anında öğrenmek “TC Kimlik Numarası– boşluk – ATAMA” yazarak 5757’ye mesaj göndermek yeterli olacak.

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı