Genel

Metro Turizm mi? Asla..

Bundan tam 36 gün önce Metro Turizm Samandıra tesislerinden Adapazarı’na gitmek için online bilet satın almıştım. Bilet satın almadan önce 3 farklı müşteri hizmetleri ile görüşüp Samandıra’ya gitmek için servise bineceğim yeri ve saatini sordum. Saat 07:20’de Maltepe’den servise binebileceğim söylendi ve bu durumu online bilet alırken servis seçeneği kısmından işaretleyebileceğim söylendi. Tüm bunlara rağmen servise bineceğim yerdeki bilet şatış noktasına servise bineceğimi söylemem gerekir mi diye sordum ve gerek yok denildi. Sabah 07:06’da servise bineceğim noktaya yürürken Metro Turizm’e ait bir servisin hareket ettiğini gördüm. Seslendim fakat beni ya görmedi ya da görmek istemedi. 07:06 itibaren müşteri hizmetlerini aramaya başladım. 07:36’da bir müşteri temsilcisi ile görüşme imkanım olmuştu. Bir yandan da kendi imkanlarım ile Samandıra’ya gitmeye çalışıyordum. Müşteri temsilcisi şikayetimin alındığını ve internet adresi üzerinden şikayetimin durumunu sorgulayabileceğimi belirtti.

Bu durum üzerinden tam tamına 36 gün geçmiş bunu da aşağıdaki görselde görebilirsiniz.  Şikayet bilgileri kısmındaki bozuk Türkçe bana ait değildir. Görsel üzerine tıklayarak detaylıca bakabilirsiniz.

 

 

Neyse ki bir şekilde Samandıra’ya zamanında varabilmiştim. Otobüse bindiğimde online bilet satış sistemi üzerindeki oturma planına göre satın aldığım koltuğa otururken aslında yanlış bir koltuğa oturuyor olduğumu fark ettim. Aşağıdaki düzene göre 29 numaralı koltuğu satın almıştım.

metro-turzim-sikayet1

Fakat oturduğum yer yukarıdaki düzene göre  24 numaralı yer idi. Oturduğum koltuğun yukarıdaki düzenle aynı olmadığını ise aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.

metro-turizm-sikayet2

 

Sonuç olarak Metro Turizm’e yapılan şikayetler veri tabanında boşuna yer işgal etmektedir. İmkanınız var ise Metro Turizm’i kullanmamanızı öneririm.

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı