Genel

Sünnet Gölü

Bolu iline bağlı küçük, sessiz ama şirin bir ilçe olan Göynük’e seneler önce uğramıştım. Göynük tadı damağımda kalan bir yer olmuştur. Akşemseddin diyarı olan bu şirin ilçeye dün tekrar uğrayabildim. Her ziyaretimde yaşanılacak yerlerden biridir derim.

Göynük’te küçük bir gezinti sonrası Sünnet Gölünde piknik yapmaya karar verdik. Sünnet Gölü girişinde henüz araçlarımızı park etmiş ve araçlardan iniyorken başımızda beliren görevli ile şaşkına döndük. Araç başı 10 lira alıp makbuz kesmek için gelmişti fakat sanki kaçıyormuşuz gibi araçlardan iniyorken başımızda belirmesi hiç hoş değildi. Belki de görevi gereği böyle yapmak zorundaydı. Daha sonra Sünnet Gölüne giriş yaptık fakat yok denecek kadar az sayıda piknik masası vardı. Masa da önemli değildi diyelim peki ya Pazar günü çim biçme motoru ile yapılan çalışmaya ne demeliydi. Saatlerce sürdü ve bizi rahatsız etmeye tek başına yetti bile.

Sadece bu bahsettiklerimle bizi rahatsız eden unsurlar son bulmuş olsaydı. Tuvalet ihtiyacı için yola koyulduğumuzda insanların serzenişleriyle karşılaştık. “Verdiğimiz 10 lirayı almasını biliyorlar”, “10 liranın karşılığı nerede?” vs. gibi.

Tuvaletler ve lavabolar insanlık dışı görüntülere sahipti. Kadın ve erkeklerin birlikte namaz kılmak zorunda kaldıkları mescid de ayrı bir problemdi. Piknik alanı içerisinde anladığım kadarıyla düğün, doğum günü vs gibi etkinlikler için kullanılan bir yapı vardı. Bu yapı içerisinde bırakılan boş bira şişeleri de bir başka görüntü kirliliğiydi.

Aşağıdaki fotoğrafların üzerine tıklayarak büyük hallerini daha rahat görebilirsiniz.

 

Tek güzel olan şey doğal Sünnet Gölü idi. Tabi bunca olumsuzluk içerisinde gölün güzelliğinden tat alabilirseniz…

Sünnet Gölü
Sünnet Gölü
Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı