Teknoloji

Hiper HD 201Usb 2.0 HDD Kutu İncelemesi

Dizüstü bilgisayarım için ssd disk aldığım ve bilgisayar içinde tek disk yuvası olduğu için var olan diskim boşa çıkmıştı. Bu diski kullanabilmek için hdd kutu ürünlerine bakıyorken Hiper HD 201 Usb 2.0 HDD kutusuna denk geldim. Aradığım ürün ucuz ve işimi görecek olan bir üründü ve sanırım Hiper bana hitap ediyordu. Hangi sitede daha ucuzdur diye araştırıyorken bir e-ticaret sistemi üzerinden toplanılan puanlar sonucu para kazanılan sitelerden biri olan berradanal.com’dan ürünü kargon dahil 23.25 tl’ye satın aldım. Aynı fiyat ile satış yapan  aynı e-ticaret sistemini kullanan site varken neden bu site diye soracak olursanız liseden yakın bir arkadaşımın sitesi olması sebebiyle berradanal.com’dan satın aldım. Neyse biraz da Hiper marka HDD kutusundan bahsedelim.

Kutu içerisinden kullanma kılavuzu ve hdd kutusu çıkıyor. Kullanma kılavuzunda 2 yıl garantisi olduğu yazmakta. Hafif ve şık bir görünümü olan kutunun dış yüzeyi kullanılan malzeme nedeniyle kadifemsi bir dokunuş hissi uyandırmaktadır.

Kutu içerisinde vida ve küçük boyutlu bir tornavida arıyorsanız boşa vakit kaybedersiniz. Çünkü özel tasarımı sayesinde vidalama sistemine gerek duyulmadan kutu açılıp kapanabilmektedir. Kutu kapatıldıktan sonra ise kilitleme tırnağı ile birlikte kutu kilitlenebilmektedir.

HDD kutusunun bir diğer avantajlı yönü ise tak çalıştır olması sebebiyle ayrıca bir güç adaptörüne gerek duymayışı ve kutu üzerine gizenebilen dahili bir usb kablosunun olmasıdır. Bu usb kablosu hdd’nin takılması güç olan usb girişleri için biraz kısa olabilir. Bir dizüstü bilgisayar içinse çok ideal bir boyu var diyebilirim.

HDD kutu içerisinde güç gelip gelmediğine dair küçük bir led bulunmakta fakat bu led kutu kapatıldıktan sonra gözden kaybolmaktadır. Keşke kutu dışından da görebilseydik diyeceğimiz bir led.

Diski kutu içine yerleştirip kapattıktan sonra çok ufak bir açıklık kaldığını gördüm ama en başta da belirttiğim gibi fiyat performans açısından beni mutlu etmeye yetiyor.

Şimdi fotoğraflarla sizleri başbaşa bırakıyorum.

Not: Fotoğrafları büyük boyutlu görmek için üzerlerine tıklayınız.

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı