Adsense

Kimlik, İkametgah, Fatura ile Adsense Pin Doğrulama İşlemi

Merhabalar,

Yaklaşık dört aydır kullandığım içerisinde hatrı sayılır miktarda bakiye bulunan adsense hesabım için birinci pin (Personal Identification Number) talebini ev adresime istemiştim. Dört haftalık zaman geçtikten sonra pin gelmeyince adresi güncelleyip bu kez işyeri adresime ikinci pini istedim. İkinci pin de gelmeyince adresimi tekrar güncelleyip ev adresime üçüncü pini istedim. Üçüncü pin üzerinden 30 gün geçtikten sonra adsense hesabımın pini girebileceğim sayfasında hemen alt kısımda fatura, kimlik ya da ikametgah ile doğrulama yapabileceğim bir linke ulaştım.

Edevletten şahsıma ait ikametgah belgesini temin edip adsense pin sayfasında belirtilen linkten Ad Soyad, Adsense Yayıncı kimliği numarası (pub ile başlayan) ve ikametgah adresimi yükleyerek pin için başvuruda bulundum. Başvuru esnasında saat 00:05’ti. 00:22’de adsenseden başvurumun onaylandığına dair mail geldi. Aynı  gün 15:20’de ise ilk ödememin banka hesabıma gönderildiğine dair mail geldi.

Pin kodunuzu elde edebilmek adına tüm yöntemleri tamamladıysanız bu şekilde pin doğrulama işleminin üstesinden gelebilirsiniz.

Not: Üçüncü pini istedikten sonra 30 gün geçmeden kimlik, ikametgah ya da fatura ile doğrulama yaparsanız adsense yetkilileri 4 hafta daha beklemenizi isteyecekler. Lütfen bu duruma dikkat ediniz.

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

5 Yorum

  1. Ikametgah yerine kimligimin fotosunu da gömderebilir miyim ? Cunku benim 3.pin isteyisim ve gecen ayin 25 in de istemistim.Muhtemelen bu ayin 25 in de manuel dogrulama acilacak.Ne yapacagimi bilmiyorum

  2. Doğrulama linki’ni atabilirmisiniz bulamadım. Yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum. 🙂

  3. Doğrulama linki pin doğrulama sayfasında otomatik olarak görünecek. Görünmüyorsa beklemek zorundasınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı