KonyaTeknoloji

Bilişim Topluluğu ve Bilmök’10

Vazgeçemediğim macera Serkan ve benim topluluğumuzun mail adresine spam denecek kadar paylaşım mailleriyle başlamıştı.Daha sonra katıldığımız ilk seminer sonrası topluluğa kayıt olmak istedik.Bu işlemi yapabilmek için o zamanlar Mühendislik Fakültesinde labaratuvarda görevli olan Mustafa Servet Kıran’ın kapısını sürekli çalmak zorunda kaldık.Nitekim yanlış hatırlamıyorsam 3-4 kere Mustafa abinin yanına gitmiştik.Ve sonunda bizde topluluğun bir üyesi olmuştuk.Daha sonrasında başta Ali Bakkaloğlu ve Okan Öztürkmenoğlu olmak üzere diğer arkadaşlarla tanıştık.O kadar samimi bir arkadaşlık vardı ki Ali ve Okan’la tanıştıktan bir gün sonra Ali’nin omuzlarında Okan’ların evde temizlik yapıyorduk 🙂 Bilişim Topluluğu olarak birçok alanda faaliyetlere imza attık.

Bu faaliyetlerden biri de Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi (Bilmök’10) oldu.Başkanımız Metin Şengül önderliğinde görev paylaşımında bulunuyorduk.
O sırada hangi alanda görev alabileceğimizi konuşuyorken arkadaşım Ömer Özülkü’ye senden iyi sunucu olur (boyun posun da yerinde) dediğimi hatılıyorum 🙂 Ben öylesine söylenirken Metin sunucu kim olacak dediğinde Ömer’in eli havaya kalkıverdi.Ne olduğunu anlamadan Ömer ve ona eşlik edecek olan yeni arkadaşlarımdan Nilda Kuzu sunucularımız olarak belirlendi.Fırsat buldukça fotoğraf çekmeyi seven ben ise Bilmök’te de fotoğraf çekecektim.Bilmök’e dakikalar kala herkes hazır ve heyecanla bekliyorduk.Tüm arkadaşlarımız büyük bir emek harcayarak çalışıyordu.Bu sırada Rixos Resepsiyonunda çalışan Osman Yılmaz arkadaşım ile tanıştım.O kadar yoğun çalışıyordu ki yorgunluğunu ister istemez dışa yansıtıyordu 🙂 Bilmök’10 esnasında birçok üniversiteden aramıza katılan arkadaşlarla tanışma ve hoş sohbet etme imkanı bulduk.Tabiki eski dostlarımızdan Serdar Çiftçi ve Mustafa Özlü abilerimle de hasret gidermiş olduk.Elimizden geleni en güzel bir şekilde yaptığımız Bilmök’10 da umarım tüm misafirlerimiz memnun kalmıştır.
Bilmök’11 için Yeditepe Üniversitesine başarılar dilerim.Ve de başta başkanımız Metin Şengül olmak üzere tüm Bilişim Topluluğu’na teşekkür ederim.

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı