ortaya

Ulusoy’da Rezalet

Konya’da okuyan bir üniversite öğrencisi olarak bir süre önce Konya’da bizlere hizmet vermeye başlayan memleketimiz firması olan Ulusoy için çok sevinmiştik.Taaki düne kadar.

Tarih:09.02.2010
Güzergah:Konya-Ankara-İstanbul
Otobüs:

5 günlük tatilim için Salı günü Konya Otogar’dan yola çıktım.İki adet otobüs şoförümüz vardı.Ve ikisi de konuşmalarından açıkça belli oluyor du ki Trabzonlu’ydu.Sonradan Trabzon’lu olduklarını da öğrendim.Yola çıktığımız andan beri konuşuyorlardı.İlk etapta memleketimin insanının güzel konuşması hoşuma gitmişti.Nihayetinde bende Trabzon’luydum.Fakat bu konuşmanın Ankara Aşti’ye kadar süreceğini bilmiyordum.Hatta bir konuşma vardı ki güzel uykumu böldü.2.şoförümüz araba almak için bir bankadan kredi almış bankada müşterilerine zorla hayat sigortası yapıyormuş her ay yok bilmem ne kadar para istiyormuş vs vs.Bankada görevli bayanla yüksek seste bir konuşma yapılıyordu.Birden uyandım tabi ve bu konuşmalara şahit oldum.

Gelelim asıl mevzuya.Aşti’ye vardığımızda saatler 12:46’yı göstermekteydi.Aşti’ye varmadan önce 1.şoför telefonda sanırım Aşti’de ki personelleriyle görüşüyordu.Çevre yolunun yasaklandığını otobandan direkt olarak Aşti’ye gelinebildiğini oradaki sıranın neden ayarlanmadığını soruyordu.12:46’da Ankara’da inecek yolcular inerken bende 1.şoföre ne zaman ve bu perondan mı kalkacağız sorusunu yönelttim.Yanıt olarak da evet buradan 13:00’de kalkacağız cevabını aldım.Lavaboya kadar gidebilirim o zaman dedim tabi denildi.Lavabodan döndüğümde saatler 12:51’i gösteriyordu.Otobüse bindim yerime oturdum.O sırada bir bayan geldi.Orası sizin yeriniz mi diye soru sordu.Evet dedim fakat benim yerim sizin yanınız genelde bay yanına bayan bilet kesmezler dedi.Sonra biletiniz İstanbul mu diye sordum.Hayır Samsun denildi.Acaba yanlış otobüse mi bindim diye düşünürken.Konya’dan binip Ankara’da inecek iki bayan yolcudan biri gelip oturduğu yerde bir eşyasını aramaya başlayınca yok canım artık ben doğru otobüsteyim o bayan da burada çantasını arıyor diye düşündüm ve doğru otobüste olduğumdan emin oldum.Samsun’a gidecek bayan aşağıya indi ve durum belli oldu.Yanlış otobüste olan bendim.Fakat şaşırmıştım sadece 5 dakika sonra lavabodan geliyorum ve saat 12:51.Halbuki bizim otobüsümüz 13:00’de kalkacaktı.Ayrıca eşyasını arayan bayanı da görünce emin zannetmiştim kendimi.Demek ki otobüs bu kadar hızlı yola çıkmış.Görevliler beni alıp taksiyle 5 dakika uzakta bulunan küçük bir otogar gibi bir yere gönderdiler.Taksiye binerken masrafımı kim karşılayacak diye sorduğumda bilemem artık kaptandan mı alırsınız kimden alırsınız diye yanıtla karşılaştım.O sinirler taksiye bindim.Otobüse yetiştim. 2.şoföre diğer şoför nerede diye sordum. 1.şoförün yanına giderken durumu anlattım.Biz sizi orada bilerek bırakmak zorunda kaldık dedi.Anladığım kadarıyla Ankara çevreyoluna giremediğimiz için Aşti’ye vardığımız saatte kalkacak olan yani perona yanaşmak zorunda olan başka bir otobüsün olması sebebiyle ben ve bir yolcuyu daha Aşti’de bıraktılar. 1.şoförün yanına vardığımızda taksi ücretini istedik.Şoför de oradaki Ulusoy görevlisi bayandan istedi.Bayan parayı verdi ve bayan sizde yolculara saat 13:00’de kalkacağız demişsiniz neden öyle diyorsunuz diye sitem etti.Anladım ki diğer unutulan yolcu benden önce gelmiş ve 13:00’de kalkılacak sözünü orada öğrenmiş görevli bayan.

Otobüse binmiş ve Ankara’dan İstanbul’a doğru yola çıkmıştık. 2.şoför diğer yolcununda benimde paramızı aldıklarımızı ve 13:00’de kalkacağız sözünü etti 1 .şoföre ve 1. şoför benim için yalan söylüyor dedi.Tabiki çok sinirlendim.Hayatımda ilk defa otobüsü kaçırmıştım. 2.şoför beni orada bilerek bıraktıklarını söylerken diğer şoför benim yalan söylediğimi söylüyordu.O sinirle İstanbul’a vardım ve bu yazıyı büyük bir zevkle yazıyorum.Bundan sonra memleketimizin firması diye övündüğümüz bir firma yok.Ve bir daha Ulusoy ile seyahat de yok.Yapılan bu davranış Ulusoy’a hiç yakışmadı.Hem ben ve diğer yolcu orada bilerek bırakılmışız madem bilerek bırakıldık.Neden kimse bu yolcular nerede diye bizi arayıp sormuyor ya da biz neden ayrı taksilerle gönderiliyoruz.

Bundan sonra hiçbir zaman Ulusoy firmasını kullanmayacağım ayrıca bu yazımı okuyupta bir kişi bile Ulusoy’la seyahat etmekten vazgeçerse çok sevineceğim.

Etiketler

Muharrem

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği mezunu olan yazar bir kurumda yönetici olarak çalışmaktadır. Zaman buldukça fotoğraf çekmekten çok keyif almaktadır. Trabzonspor maçlarını izlemek en büyük zevklerindendir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Aferin sana more 🙂 🙂 Heralde o sinirle ben de böyle bir yazi yazardim 🙂 Ama yine de insanlarin hatalarini sirkete baglamamak daha hayirli olabilir 😉 Kimi zaman cikar sepetlerden cürük elmalar 🙂 Sen bir sirket sahibi olsan ve iscilerinden ikisi böyle bir sey yapsa sorumlusu sen olmamalisin. Aslinda en iyisi direk Ulusoya sikayette bulunmak.Kaale almadiklari takdirde hakketmis olurlar bu yaziyi 😉 Özür dilemek adina bir bilet hediye etmeleri gerekir.
    Bu yaziyi okurken sirketin ayibindan cok aklima ilk gelen “insanlarimiz ne hale gelmis” sorusu oldu. Ahlak ne kadar da önemli.. Ne yazik ki Avrupa milleti bu konularda müslüman ahlaki tasiyor, müslüman müslüman ahlakini tasiyamiyor…

  2. Şirkete bağlamak değil amacım.Çalaışanlarının nasıl çalıştıklarından haberdar olup ilgili olmaları sadece.

  3. 20 yıldır ulusoy firmasını tercih ediyorum ama 2 şubat 2011,7 şubat 2011 tarihleri arasında geçirmiş olduğum seyahatler beni hayal kırıklığına uğrattı,en başta otubüslerin (araçların)nuh peygamberden kalma olması hizmet kalitesi tam anlamıyla fiyasko,bu yorumu hasta yatagımda yazıyorum lütfen en kısa zamanda gerekeni yapın yoksa çok müşterinizi kaybedebilirsiniz:((

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı